Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
úterý, 14 červen 2016 07:26

Kloboučtí mladí zdravotníci na Helfíkově kotáru ve Slavičíně

SLAVIČÍN - V sobotu 11. června 2016 nejmladší zdravotníci z Val. Klobouk zakončili soutěžní sezonu a to na 15. ročníku Helfíkova kotáru, který se konal v Pivečkově lesoparku ve Slavičíně.


Tato soutěž je určena pro žáky 5. tříd základních škol, tedy pro mladší hlídky. Soutěž se od ostatních liší tím, že je koncipována jako branný závod. Jednotlivé dvojce startují v pětiminutových intervalech a na trase řeší úkoly, kterou jsou jak jinak, než spojené s poskytováním první pomoci.

nejmladší zdravotníci z Valašských Klobouk

 

Děti tak musely řešit případy, kdy bylo potřeba pomoci člověku v bezvědomí, zvládnout zástavu srdeční činnosti, ošetřit krvácení, popáleniny, zlomeniny a nechybělo ani ověření teoretických znalostí. Helfíkův kotár je známý skvělou organizací, ale především velmi kvalitním maskováním figurantů, což přispívá k dokreslení reálnosti situací.

Na start závodu se postavilo 37 dvoučlenných týmů, Valašské Klobouky reprezentovaly tři dvojce a všechny si vedly více než dobře.

 

A jak to všechno dopadlo? Žaneta Fritschková a Alžběta Trčková obsadily 12. místo, Filip Janík s Ludmilou Macháčovou se umístili na 6. místě a na „bednu“ se probojovaly holky Tereza Šerá a Adéla Martinková, které si ze soutěže odnesly 3. místo.

Všem srdečně gratulujeme

Za MS ČČK Valašské Klobouky
Eva Fialová

 

reklama