Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
úterý, 05 únor 2013 08:08

Valašské Klobouky: Polikliniku čeká rekonstrukce

Město Valašské Klobouky připravuje v letošním roce několik projektů ke zlepšení energetických vlastností veřejných budov. Jedním z nich je také oprava severního přístavku Valašskokloboucké polikliniky, tedy části zdravotnického komplexu, jež byla vystavěna v roce 1993. Její stav nyní vyžaduje výměnu oken, zateplení a další úpravy. Realizace za bezmála 3 miliony korun je podpořena dotací z Operačního programu Životní prostředí. „Hlavní budova, v níž dnes sídlí Valašskokloboucká poliklinika, byla postavena v roce 1958 pro tehdejší okresní úřad. V roce 1963 byly provedeny úpravy, aby mohla začít sloužit jako zdravotnické středisko. Na přelomu let 1999 – 2000 prošla tato starší část generální opravou, byla vyměněna okna, zdravotechnika, elektroinstalace a další. Nyní je zapotřebí řešit nevyhovující energetické vlastnosti zbývající budovy severního přístavku," pověděl starosta města Valašské Klobouky Dalibor Maniš.

 

Ve zmíněné novější části polikliniky sídlí například praktičtí lékaři, oddělení zubní, plicní, kožní či chirurgie. „Objekt dostane nová plastová okna. Současně bude zapotřebí vyzdít stávající meziokenní vložky, jimiž unikalo obrovské množství tepla. Poté bude instalován polystyrénový zateplovací systém a opravy se zakončí novou fasádou," sdělil vedoucí investičního odboru Radek Bařinka. Úpravy by měly přinést značné úspory energií, aktuální spotřeba 784 GJ ročně by mohla podle projektu klesnout až na 488 GJ.

 

Celkové náklady opravy dosahují téměř 3 milionů korun. Z Operačního programu Životní prostředí byla získána dotace 1,3 milionu. Stavební práce započnou v jarních měsících. V jednání je rovněž projekt podobného charakteru pro Dům s pečovatelskou službou. Žádost o dotaci již byla podána a čeká se na vyjádření o jejím výsledku.

 

Lenka Zvonková