Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 20 březen 2017 21:42

Záchranářům kraj pořídí moderní přístroje pro srdeční masáž i umělou plicní ventilaci

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zahájení veřejné zakázky na dodání zdravotnických přístrojů pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje schválili krajští radní. Předmětem dodávky bude 28 nových přístrojů pro nepřímou srdeční masáž a 4 nových přístrojů pro umělou plicní ventilaci v hodnotě 17,6 milionů korun.

 


Přístroje pro nepřímou srdeční masáž budou vážit max. 8,5 kg, což umožní jejich transport jednou osobou i nekomplikovanou a rychlou manipulaci s pacientem při jejich použití, a to i v sanitním voze nebo vrtulníku. Přístroje budou mít volitelné režimy kompresí a pro jejich napájení bude možno využít i variabilní zdroje energie.

Přístroje pro umělou plicní ventilaci budou mít jednoduché, intuitivní ovládání v češtině, což umožní jejich snadné využití v podmínkách přednemocniční neodkladné péče. Snadná bude i jejich údržba, čištění a desinfekce. Budou časově cyklované, objemově kontrolovatelné a bude je možno provozovat bez závislosti na napájení.

Zlínský kraj však pro záchranáře nechystá jen pořízení nových přístrojů, ale také nákup sanitních vozů V současné době je vyhlášena veřejná zakázka na dodání 13 nových sanitních za téměř 45 milionů korun včetně DPH.

 

-tz, Krajský úřad Zlínského kraje