Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 24 duben 2017 18:51

Soutěž mladých zdravotníků ovladli žáci z Valašských Klobouk

BRUMOV-BYLNICE - V pátek 21. dubna se v DDM Brumov-Bylnice a okolí konal již třetí ročník Soutěže mladých zdravotníků.


Do soutěže se přihlásilo sedm hlídek v mladší a osm hlídek ve starší kategorii z Brumova-Bylnice, Valašských Klobouk, Štítné nad Vláří, Lidečka a Nedašova. Mladé zdravotníky čekalo osm stanovišť, z nichž si na čtyřech vyzkoušeli poskytnutí laické první pomoci. „V televizi občas slyším o úrazech při manipulaci se zábavnou pyrotechnikou, ale nyní jsem poprvé viděla možné následky“, uvedla jedna ze soutěžících Veronika Naňáková z Brumova-Bylnice.


Z modelovými situacemi, zástava základních životních funkcí u kojence, řeznou ránou nebo popáleninami, si nejlépe poradily hlídky mladých zdravotníků z Valašských Klobouk pod vedení paní Ludmily Šulcové. Jednalo se o Báru Řepovou, Annu Dorňákovou, Janu Česnekovou, Nikolu Šerou a Filipa Janíka ve starší kategorii a o Alexandru Cahlovou, Elišku Švachovou, Lucii Mikulčíkovou, Lucii Manovou a Václava Kocourka v mladší kategorii.

1. místo, ml. kategorie, zdravotní hlídka Valašských Klobouk


1. místo, st. kategorie, zdravotní hlídka Valašských Klobouk

 

3. místo, ml. kategorie, zdravotní hlídka Brumova-Bylnice

 

2. místo, st. kategorie, zdravotní hlídka Brumova-Bylnice


Místní mladí zdravotníci z Brumova-Bylnice ve složení: Eliška Naňáková, Veronika Naňáková, Šárka Strnková, Anežka Ovesná a Julie Švachová obsadili druhé místo ve starší kategorii a třetí místo v mladší kategorii obsadila hlídka ve složení Jan Šerý, Filip Nevrlka, Lucie Šenkeříková, Karolína Ovesná a Amálie Kozlová.

další foto z akce najdete ZDE


Tato akce, která je podporována a spolufinancována i Zlínským krajem, se těší velké oblibě. „Snažíme se pro soutěžící připravit takové modelové situace, na kterých si mohou vyzkoušet své reakce a získané zkušenosti tak, aby v případě poskytnutí laické první pomoci v reálné situaci byli dobře připraveni a hlavně se nebáli“, uvedla velitelka závodu Kateřina Šerá, vedoucí místního kroužku mladých zdravotníků. V rámci doprovodných aktivit se mohly všechny hlídky seznámit s vybavením vozidla zdravotnické záchranné služby a s činností jeho osádky, vyzkoušely si svou zručnost a vyslechly si moderní poznatky v oblasti dentální hygieny.

 

-tz-

 reklama