Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
neděle, 14 květen 2017 20:03

Za peníze z projektu nový ultrazvuk

ZLÍN - Projekt Pomáháme onkologii, který vznikl před dvěma lety, aktivně podporuje onkologické oddělení v Krajské nemocnici T. Bati. Nyní mohla zlínská onkologie díky těmto aktivitám zakoupit nový moderní ultrazvuk za 260 tisíc korun.


Cílem projektu je aktivně zapojit zájemce do pomoci onkologii ve zlínské nemocnici. „Lidé si mohou zakoupit náramky, pilníky či jiné reklamní předměty, a veškerý zisk z nákupu putuje na konto projektu,“ popsal základní aktivity zakladatel a autor nápadu Marek Šikula. Ambasadorem projektu Pomáháme onkologii je herec Oldřich Navrátil. „Rád podpořím každou smysluplnou věc. Líbí se mi, že lidé nákupem zdánlivé drobnosti mohou pomáhat a vážně nemocným tak trochu koupit čas, tu nejdražší komoditu na světě,“ uvedl Oldřich Navrátil.

nový moderní ultrazvuk (foto- archiv KNTB)

 

Nový digitální ultrazvukový systém obsahuje špičkové technologie s jednoduchým ovládáním a je vhodný pro běžná i specializovaná vyšetření. „Vždycky mě překvapí, když někdo sám od sebe začne pomáhat a ještě dokáže přesvědčit další lidi, že má smysl každá koruna, každá drobnost. Díky aktivitám projektu Pomáháme onkologii se my i naši pacienti těšíme z nového ultrazvuku – za to patří všem dárcům a kupujícím velký dík,“ řekl primář zlínské onkologie MUDr. Milan Kohoutek.


-tz-