Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 28 srpen 2017 23:52

Od 1. ledna 2018 pouze elektronické recepty

Od 1. ledna 2018 budou lékaři vydávat a lékárny přijímat již pouze elektronické recepty. S touto změnou souvisí množství administrativních kroků a změn. Nemocnice Zlínského kraje jsou již na tuto novinku připraveny.


V současné době jednají jednotlivé nemocnice s dodavateli nemocničních informačních systémů o úpravách, které vydávání i přijímání elektronických receptů umožní. Řeší také kvalifikované certifikáty pro lékaře a správu celé agendy. „Lékárna je na tuto novinku nachystaná i personálně,“ uvedl Marcel Pandadis, vedoucí lékárny v Uherskohradišťské nemocnici a dodal, že ze začátku může nový systém paradoxně odbavení pacientů zpomalit. To potvrzuje i vedoucí lékáren Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Pavel Kurfürst. „Každý recept bude mít tzv. elektronický kód, který musí lékárník načíst, což chvilku potrvá. Pak teprve zjistí, jaký lék má pacientovi vydat.“

Elektronické recepty již ve Zlínském kraji vystavují někteří ambulantní lékaři. Lékárny všech čtyř nemocnic Zlínského kraje realizovaly v roce 2016 celkem přes 350 tisíc receptů, z toho necelé dvě tisícovky byly právě recepty elektronické.

 

-tz-