Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
čtvrtek, 19 říjen 2017 11:32

Nová křesla přinesou větší komfort pacientům onkologie

ZLÍN - Projekt Pomáháme onkologii, který vznikl před třemi lety, aktivně podporuje onkologické oddělení v Krajské nemocnici T. Bati. V letošním roce již byl zakoupen nový moderní ultrazvuk, nyní získalo Onkologické oddělení díky projektu nová aplikační křesla a lehátko za téměř 200 tisíc korun.


Zdánlivá banalita – čtyři aplikační křesla a lehátko – dopřeje onkologickým pacientům nejen větší pohodlí, ale také soukromí. „Díky projektu Pomáháme onkologii jsme otevřeli novou aplikační místnost s tímto vybavením. Pacientům to přineslo zkrácení doby čekání na aplikaci a samozřejmě větší komfort. Jsme vděční za každý příspěvek, v případě tohoto projektu se jedná o dlouhodobou spolupráci, o to více si pomoci ceníme,“ uvedl primář Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Milan Kohoutek.

 

Zakladatel projektu Pomáháme onkologii Marek Šikula a pacientka Jana H.
(foto-archiv KNTB)


Nové vybavení přivítala také pacientka Jana Hanáková. „Když sedíte čtyři až pět hodin na běžné židli a nemůžete se kvůli aplikaci chemoterapie nebo biologické léčbě ani zvednout, oceníte větší pohodlí. A nová aplikační křesla jsou nesrovnatelně pohodlnější,“ uvedla pacientka.

Cílem projektu je aktivně zapojit zájemce do pomoci onkologii ve zlínské nemocnici. „Lidé si mohou zakoupit náramky, pilníky či jiné reklamní předměty, a veškerý zisk z nákupu putuje na konto projektu,“ popsal základní aktivity zakladatel a autor nápadu Marek Šikula. Ambasadorem projektu Pomáháme onkologii je herec Oldřich Navrátil. „Rád podpořím každou smysluplnou věc. Líbí se mi, že lidé nákupem zdánlivé drobnosti mohou pomáhat a vážně nemocným tak trochu koupit čas, tu nejdražší komoditu na světě,“ uvedl Oldřich Navrátil.

 

-tz-