Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 05 březen 2018 21:25

Zlínská nemocnice hledá dobrovolníky

ZLÍN - V Krajské nemocnici T. Bati vzniklo Dobrovolnické centrum. Nemocnice teď hledá dobrovolníky napříč věkovými skupinami i zaměřením.


Zájemci by měli mít hlavně chuť pomáhat druhým - především dlouhodobě nemocným pacientům, kteří oceňují jakýkoliv kontakt a rozptýlení.

Dobrovolníkem se může stát každý, kdo je plnoletý, bezúhonný, empatický a spolehlivý. „Dobrovolník v nemocnici primárně chodí za pacienty a věnuje jim svou pozornost. Povídá si s nimi, čte jim, hraje s nimi společenské hry a podobně. Pokud to pacientův zdravotní stav dovolí, může ho vzít dobrovolník i na procházku nebo s ním zajít do bufetu. Konkrétní činnost je pak velmi individuální,“ vysvětluje náměstkyně pro ošetřovatelskou péči KNTB Helena Šmakalová.

Zájemci o dobrovolnickou činnost v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se mohou hlásit u koordinátorky Michaely Schneiderové buď mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na číslech 577 552 845 nebo 776 209 307. Hledáte smysluplné trávení volného času? Přijďte pomáhat do nemocnice!

 

-tz-