Reklama

28. 03. 2023

Dnes má svátek: Soňa
čtvrtek, 26 duben 2018 22:02

Velký úspěch mladých zdravotníků z Brumova-Bylnice

BRUMOV-BYLNICE - Ve čtvrtek 26.4.1018 se mladí zdravotníci z Brumova-Bylnice účastnili 2. ročníku Memoriálu paní Vlasty Francové, který pořádal Oblastní spolek Českého Červeného kříže ve Zlíně.


Na soutěž se sjeli účastníci kroužků Mladého zdravotníka ze Zlínského kraje. Děti soutěžily ve dvou věkových kategoriích. Za DDM Brumov-Bylnice ve starší kategorii: Eliška Naňáková, Julie Švachová, Veronika Naňáková, Marie Fritschková a Amalie Kozlová. V kategorii mladších soutěžili: Lucie Šenkeříková, Jan Šerý, Gabriela Kozáčková, Karolína Ovesná a Alice Janáčková.

zdravotníci z Brumova-Bylnice


Zdravotníci si při soutěži bravurně poradili s resuscitací dospělého, hypoglykémií, vyřešili a ošetřili účastníky pouliční potyčky či pomohli cyklistovi po pádu z kola. Mimo to obhájili, že ovládají obvazovou techniku a lehce zvládnou i transport raněných. Za tyto obdivuhodné výkony vybojovali zdravotníci z Brumova-Bylnice 1. místo v obou kategoriích a tím si zajistili postup do vyššího kola soutěže, která se bude konat 1. 6. ve Znojmě.

zdravotníci z Brumova-Bylnice v akci (další foto ZDE)

Jako vedoucí kroužku musím pochválit nasazení, odhodlanost a píli, kterou děti v kroužku mají. Je úctyhodné, že si tyto děti vybraly volnočasový kroužek, ve kterém se učí, jak mohou jiným lidem zachránit život. A za to jim patří velký dík.

 

tz, Kateřina Šerá, vedoucí kroužku

reklama