Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
středa, 30 květen 2018 10:08

Kapka naděje opět pomohla nemocným dětem

ZLÍN - Zástupci Nadačního fondu Kapka naděje v čele s prezidentkou Vendulou Pizingerovou navštívili Novorozenecké a Dětské oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Oběma oddělením věnovala Kapka naděje vybavení v hodnotě necelých 400 tisíc korun.


Nadační fond Kapka naděje podporuje zlínskou nemocnici dlouhodobě. „Spolupracujeme už 15 let a s podporou novorozeneckého i dětského oddělení každoročně počítáme. V současné době Kapka naděje pomáhá v celkem čtyřiceti nemocnicích v České republice,“ řekla prezidentka a zakladatelka Kapky naděje Vendula Pizingerová, která spolu se svými kolegy dnes rozdala ve zlínské nemocnici desítky dárků nemocným dětem i maminkám po porodu.

primář MUDr. Jozef Macko a a zakladatelka Kapky naděje Vendula Pizingerová
(foto - archiv KNTB)

 

Především však Kapka naděje věnovala novorozeneckému oddělení 20 vestavěných přebalovacích pultů v hodnotě necelých 300 tisíc korun a dětskému oddělení čtyři postýlky za 102 tisíce korun. „Jsme vděční za každou finanční i materiální pomoc. Kapka naděje pomáhá naší nemocnici dlouhodobě dovybavit novorozenecké nebo dětské oddělení, což oceňuje personál i pacienti,“ poděkoval za zlínskou nemocnici primář Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice T. Bati a náměstek léčebné péče MUDr. Jozef Macko.

 

-tz-

 

reklama