Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
středa, 06 červen 2018 21:39

Mladí zdravotníci z Brumova-Bylnice na soutěži ve Znojmě

ZNOJMO - V pátek 1. června 2018 se po vítězství a postupu z oblastního kola ve Zlíně vydaly obě hlídky ze zdravotního kroužku DDM Brumov-Bylnice na krajské kolo Soutěže mladých zdravotníkú do Znojma.


V soutěži, ve které se setkaly vítězné hlídky oblastních kol ze Zlínského a Jihomoravského kraje, se ani mladí zdravotníci z Brumova-Bylnice neztratili. Úspěšnější byla mladší hlídka, která se umístila na 2. místě (Lucie Šenkeříková, Jan Šerý, Karolína Ovesná, Alice Janáčková a Gabriela Kozáčková). Na šesti zdravotnických stanovištích (v praktickém provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků, v dopravě postižených, zdravotních znalostech a v obvazové technice) ztratila hlídka 7 bodů a nestačila tak pouze na vítěznou hlídku z ČČK Lidečko.

zdravotníci z Brumova-Bylnice

zdravotníci z Brumova-Bylnice, mladší hlídka 2. místo

zdravotníci z Brumova-Bylnice, starší hlídka v akci


Starší hlídka se v nabité konkurenci na stupně vítězů nedostala (Eliška Naňáková, Veronika Naňáková, Amálie Kozlová, Marie Fritschková a Julie Švachová). Pro všechny hlídky to byla velká zkušenost a ujištění, že věnovat se nacvičování poskytování první pomoci a záchraně lidského života a zdraví je ta správná věc.

Velké poděkování patří vedoucí zdravotního kroužku Katce Šeré, která se dětem v kroužku věnuje již několik let. O tom, že to dělá správně, svědčí dobrá parta a pravidelné úspěchy na místních, oblastních, krajských i celostátních soutěžích.

 

-tz-

 


reklama