Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
neděle, 12 srpen 2018 20:20

Zlínská nemocnice chystá nový urgentní příjem

ZLÍN - Akutní ambulantní péče v klíčových medicínských oborech na jednom místě. Tak by se stručně dal shrnout projekt vytvoření nového urgentního příjmu v Krajské nemocnici T. Bati. Zrekonstruované prostory by měly pro pacienty začít fungovat v únoru 2019.


Vše se bude odehrávat v přízemí budovy chirurgických oborů. Zatímco dnes však lidé musí přemýšlet, zda jít například na úrazovku, internu anebo pohotovost, které jsou každá na jiném místě, do budoucna přijdou s akutním problémem do jednoho prostoru. „Pacient přijde na recepci, kde ho vyšetří sestra, změří mu základní vitální funkce, vyptá se ho na potíže a poté ho zařadí do jedné z ambulancí. Na jednom místě bude traumatologická, chirurgická, urologická, neurologická a interní ambulance včetně pohotovosti pro dospělé,“ uvedl primář Oddělení urgentního příjmu Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Michal Pisár a dodal, že cílem je také oddělit akutní pacienty od těch, co přicházejí na kontrolu. „Zřídíme také expektační lůžka pro pacienty, kteří nemohou sedět v čekárně, mají velké bolesti a podobně. Budou v oddělených prostorách na monitorovaném lůžku a lékaři přijdou za nimi.“


(foto - archiv KNTB Zlín)


Pacienti objednaní do chirurgických ambulancí na kontroly tak půjdou do stejné budovy jako dosud, ale do třetího patra, které se nyní jako první rekonstruuje. Specializované interní, kardiologické, urologické i neurologické ambulance, do kterých se lidé objednávají, zůstanou na svých stávajících místech.


Hlavní stavební práce v prostorách nynějších traumatologických a chirurgických ambulancí začnou na podzim a vzhledem k akutní péči, kterou nelze nijak omezit, budou probíhat při plném provozu. „Prosíme proto příchozí, aby byli shovívaví a trpěliví. Výsledkem pak pro ně bude daleko větší komfort, bezpečí i kratší čekací doby,“ dodal primář Michal Pisár. Vybudování nového urgentního příjmu přijde nemocnici na jedenáct milionů korun.

 

-tz-