Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
neděle, 16 září 2018 12:40

Nový urgent bude mít nejmodernější vybavení v kraji

ZLÍN - Zrekonstruovaný urgentní příjem Krajské nemocnice T. Bati s akutní péčí na jednom místě s sebou přinese i další výhody pro personál a pacienty. Především nové přístroje, nová transportní lůžka i elektronický vyvolávací systém.


Největším přínosem nového urgentního příjmu bude především soustředění akutní péče na jedno místo, což přinese například kratší čekací doby. Rekonstrukce prostor bude znamenat i lepší orientaci pro pacienty, kterou umožní barevné naváděcí pásy, pro větší bezpečnost a přehled budou moci lidé nově využít elektronický vyvolávací systém. Krajská nemocnice také získala díky evropským dotacím řadu nových přístrojů v celkové hodnotě přes tři miliony korun.

(foto - archiv KNTB)


„Urgentní příjem bude vybaven novým ultrazvukem, novým defibrilátorem a EKG, přístrojem na zevní srdeční masáž, transportním ventilátorem či novou monitorovací technikou. Součástí bude také sedm transportních lůžek,“ uvedl primář Urgentního příjmu Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Michal Pisár a dodal, že moderní technologie budou srovnatelné s vybavením velkých fakultních nemocnic, což by mohlo přispět i k zájmu zdravotníků pracovat právě na urgentu ve Zlíně.

Pokud vše půjde podle plánu, nový urgentní příjem by pro první pacienty mohl začít fungovat od února příštího roku.

 

-tz-