Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
úterý, 02 říjen 2018 23:29

Zlínská onkologie nabízí komplexní léčbu již 10 let

ZLÍN - Před deseti lety, v říjnu 2008, došlo k historickému mezníku v léčbě onkologických pacientů ve Zlínském kraji. Krajská nemocnice modernizovala provoz onkologického oddělení, vznikla jednotka intenzivní péče a dobudovala se radioterapie. Od té doby již onkologicky nemocní nemusejí dojíždět za léčbou mimo Zlínský kraj.


Během uplynulých deseti let získalo Onkologické oddělení v Krajské nemocnici T. Bati postupně nejmodernější přístrojové vybavení, které stále rozšiřuje. Jako každé pracoviště moderní radioterapie má také dva lineární urychlovače. „Radioterapie je metodou léčby, která významně ovlivňuje přežití onkologických pacientů. Pro onkologicky nemocné je proto v rámci jejich léčby velmi důležité, zda ji mají dostupnou,“ uvedl primář Onkologického oddělení KNTB MUDr. Milan Kohoutek a dodal, že stejně důležité je neustálé vzdělávání lékařů i radiologických asistentů.

(foto- archiv KNTB)


V letošním roce dojde ještě k další velké změně, kterou přivítají především pacienti. Regionální onkologická pracoviště v nemocnicích Zlínského kraje se stanou součástí Onkologického oddělení KNTB tak, aby onkologicky nemocní nemuseli dojíždět za biologickou léčbou do Zlína. „Zlínská nemocnice má jako jediná v kraji statut komplexního onkologického centra. Proto může jako jediná poskytovat centrovou neboli biologickou léčbu. Tento krok, který bude znamenat především vyškolení personálu v místních nemocnicích a naši odbornou pomoc v regionech, umožní pacientům, aby se léčili přímo v místě bydliště. Letos zahájíme spolupráci se Vsetínskou nemocnicí, příští rok s Uherskohradišťskou a Kroměřížskou,“ konstatoval primář Onkologického oddělení KNTB Milan Kohoutek.

Ročně projde Onkologickým oddělením Krajské nemocnice T. Bati šest tisíc pacientů. Jejich počet se stále zvyšuje, v České republice ročně tuto diagnózu nově uslyší od lékařů víc než 85 tisíc lidí.

 

-tz-