Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
středa, 02 leden 2019 15:58

První dítě Zlínského kraje je Štěpán z Luhačovic

ZLÍNSKÝ KRAJ - Prvním miminkem Zlínského kraje v roce 2019 je Štěpán Kubáček z Luhačovic. 2.1.2018 mu přišli popřát a předat dárky předseda představenstva Nemocnic Zlínského kraje MUDr. Radomír Maráček a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

 

Prvním miminkem Zlínského kraje v roce 2019 je Štěpán z Luhačovic
(foto - archiv Krajská nemocnice T. Bati, a. s.)


Malý Štěpán se narodil 1. ledna 2019 ve 4:50. Termín porodu přitom měla jeho maminka Lucie až 5. ledna. „Podívali jsme se na ohňostroj, o půl druhé jsme vyjeli z Luhačovic a 4:50 byl Štěpán na světě, bylo to velmi rychlé,“ konstatoval s úsměvem tatínek Jan Kubáček. Jeho žena Lucie, která mimochodem zítra oslaví 27. narozeniny, doplnila, že je to jejich první dítě a měli pro něj nachystaná dvě chlapecká jména, ale do poslední chvíle se nemohli rozhodnout. „Věděli jsme, že budeme mít kluka a vybrali jsme jména Kryštof a Štěpán. Ale ani na porodním sále jsme si nebyli jistí. Tak jsme požádali porodní asistentku a ona vybrala Štěpána,“ uvedla Lucie Kubáčková a dodala, že personál ve zlínské nemocnici byl ochotný a milý. „Chtěla bych všem moc poděkovat, byli neuvěřitelní a úžasní.“

Ve zlínské porodnici se letos druhé dítě narodilo až dnes v 10:48. Je však z Bojkovic, nikoliv ze Zlína, proto se ještě stále čeká na první dítě Zlína.

-tz-