Reklama

28. 03. 2023

Dnes má svátek: Soňa
středa, 22 květen 2019 14:11

Kloboučtí mladí zdravotníci - 1. místo ve Zlíně a v Brumově-Bylnici

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Hlídky mladých zdravotníků se zúčastnily třetího ročníku memoriálu Vlasty Francové ve Zlíně a také pátého ročníku soutěže O pohár starosty města v Brumově-Bylnici. A slavily úspěchy...


Třetí květnový čtvrtek vyrazily kloboucké hlídky mladých zdravotníků do svého prvního letošního boje boje. Zúčastnily se třetího ročníku memoriálu Vlasty Francové ve Zlíně. Jednalo se okresní kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků a jako již tradičně se konalo v centru Zlína. A boj to opravdu byl. Na šesti bodovaných stanovištích musely hlídky prokázat své znalosti, dovednosti, schopnost spolupráce a komunikace, rychlé rozhodování v oblasti poskytování první pomoci. Naši chlapci a děvčata se rozhodně nenechali zahanbit. Skvěle si poradili se simulovanými poraněními, jako bylo tepenné krvácení, otevřená zlomenina, kolaps, srdeční infarkt a další.

Kloboučtí mladí zdravotníci ve Zlíně

 
V konkurenci 19 družstev, za dohledu přísných rozhodčích a za chladného a nevlídného počasí vybojovala hlídka ve složení Kristýna Fusková, Adéla Gašpárková, Gabriela Horáčková, Magdalena Bělašková a Václav Kocourek první místo. Zároveň si vybojovali postup do krajského kola, které se koná na konci května v Kroměříži. Další hlídka, která hájila barvy našeho města, obsadila druhé místo. V tomto družstvu bojovali Žaneta Fritschková, Tereza Šerá, Adéla Martinková, Alžběta Trčková a Filip Janík. „Na všechny kloboucké mladé zdravotníky jsem velmi pyšná“, řekla vedoucí kroužku Ludmila Šulcová. „Děti dokázaly bezezbytku zužitkovat vše, co jsme se v kroužku společně naučili. Většina dospělé populace nedokáže to, co umí tyto děti," dodala Ludmila Šulcová.


 Kloboučtí mladí zdravotníci v Brumově-Bylnici

 
A hned následující den odjely hlídky do sousedního Brumova, kde bojovaly v pátém ročníku soutěže „O pohár starosty města“. Akce se zúčastnilo 16 hlídek z okolních obcí. Kromě Valašských Klobouk a pořádajícího města soutěžily hlídky ze Štítné nad Vláří-Popov, Poteče a Lidečka. Klobouky reprezentovaly čtyři hlídky a všechny se postavily na stupně vítězů! Hlídka I. stupně ve složení Krisýna Fusková, Adéla Gašpárková, Gabriela Horáčková, Magdalena Bělašková a Filip Janík obsadila 1. místo.


Další hlídka v této kategorii ve složení Anna Rašková, Michaela Šánková, Kateřina Lišková, Klára Bělašková a Sofie Řepová se postavila na stříbrný stupeň. V kategorii hlídek II. stupně jsme měli také dvě želízka v ohni. Družstvo ve složení Žaneta Fritschková, Martina Fialová, Adéla Martinková, Alžběta Trčková a Filip Janík skončilo na krásném 2. místě a družstvo s Veronikou Kostkovou, Eliškou Švachovou, Anitou Kaššovou, Ludmilou Macháčovou a Veronikou Langrovou si došlo pro bronzové medaile. „Soutěž nebyla o nic jednodušší, než soutěž ve Zlíně. Děti opět prokázaly, že v poskytování první pomoci jsou skvělé,“ ohodnotila výkon svých svěřenců Ludmila Šulcová.

 

Za MS ČČK Valašské Klobouky Eva Fialová
foto- DDM B-B, MS ČČK Valašské Klobouky

 


reklama