Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
středa, 03 červenec 2019 23:22

Lékařka Adéla Maňáková - Do zaměstnání i z něj - jedině na kole nebo pěšky!

ZLÍN - Do zaměstnání i z něj - jedině na kole nebo pěšky! Lékařky Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Adéla Maňáková a Dagmar Studýnková dosáhly v květnové motivační kampani Do práce na kole (DPKN) stoprocentní pravidelnosti, což znamená, že k dopravě do zaměstnání ani jednou nepoužily žádný dopravní prostředek s motorem. To se přitom podařilo pouze 22 týmům z 242, které soutěžily ze Zlína a Otrokovic.


„Jezdit na kole nebo chodit do práce pěšky pro nás není žádná zvláštnost, děláme to tak, i když nesoutěžíme. Kampaň Do práce na kole ale máme rády, už jsme se jí zúčastnily potřetí. Rozhodně má smysl,“ je přesvědčená Adéla Maňáková. „Obě lékařky, které pracují na Gynekologicko-porodnickém oddělení zlínské nemocnice, dosáhly skvělého výsledku. A pomohly potvrdit skutečnost, že pohyb zlepšuje fyzičku a prospívá také k psychické kondici, což si možná ani tolik neuvědomujeme,“ konstatovala Jana Vybíralová, koordinátorka DPNK.

(foto- archiv KNTB)

 

Tým Mudříků, jak svůj tým Adéla Maňáková a Dagmar Studýnková v kampani nazvaly, se dostal v kategorii Pravidelnost do losování o hlavní cenu, kterou byly dvě koloběžky. Ty jim unikly o pověstný vlásek, los jim přisoudil druhé místo. „Trošku smůla, ale bereme to s nadhledem a úsměvem. Já koloběžku mám, ale Adéle by se hodila. Tak to zkusíme i příště,“ slíbila Dagmar Studýnková.

Přestože los rozhodl jinak, pro kolegy ze zlínské nemocnice jsou obě lékařky vítězkami. A to nejenom kvůli dosaženému výkonu. „Pomáhají propagovat zdravý životní styl, pohyb, což je zvláště v dnešní době velmi důležité. Jako lékařky jdou příkladem. Budeme jim držet palce i pro příští ročník kampaně. A aby se jim dobře trénovalo, poskytli jsme jim jako poděkování za letošní výkony možnost pořídit si nové cyklovybavení,“ sdělil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Výborných výkonů dosáhly v kampani i další dva týmy ze zlínské nemocnice. Knihovna, kterou tvořilo pět členů Střediska vědeckých informací, zaznamenala více než 94 procentní úspěšnost. Také trojčlenný celek Dětského oddělení byl výrazně nadprůměrný, když zaznamenal 57,1 procenta úspěšnosti.

Do práce na kole je stále oblíbenější celostátní kampaní, jejímž hlavním cílem je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Přispějí tak nejen ke svému zdraví a fyzické kondici, ale i k ochraně životního prostředí. Více ke kampani i výsledkům letošního ročníku na www.dopracenakole.cz.

 

-tz-