Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
neděle, 15 září 2019 10:59

Zlínská nemocnice obnovila plány a doplnila směrovky na urgentní příjem

ZLÍN - Osm velkoplošných tabulí s orientačním plánem nechala ve venkovním areálu v těchto dnech vyměnit Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Lidé, kteří do zdravotnického zařízení přicházejí, tak mají k dispozici aktuální a přehledné informace o umístění jednotlivých oddělení. Pro snazší orientaci řidičů směřujících na urgentní příjem a do parkovacího domu pak bylo podél řeky Dřevnice doplněno třináct dopravních značek s navigací do těchto dvou důležitých cílů.


Denně do nemocničního areálu přicházejí nebo přijíždějí stovky lidí, ať už jsou to pacienti směřující na vyšetření nebo příbuzní a blízcí hospitalizovaných pacientů, které přicházejí navštívit. „Areál zlínské nemocnice je rozsáhlý, rozkládá se na bezmála sedmnácti hektarech a jsou tu dvě desítky pavilonů a budov. Orientace v něm tak není snadná. Chceme, aby lidé našli cíl, do kterého směřují, pokud možno jednoduše a rychle. Na zlepšování orientačního systému ve venkovním areálu i uvnitř budov proto chceme pracovat kontinuálně, stále je co zlepšovat,“ uvedl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Navigace na urgentní příjem souvisí s budováním komplexního Oddělení urgentního příjmu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Už v průběhu léta začalo fungovat nové parkoviště s třicítkou míst v těsné blízkosti oddělení, nové dopravní značky na Havlíčkově nábřeží pomáhají směřovat řidiče právě do tohoto cílového bodu. Urgentní příjem i pohotovostní ambulance jsou také výrazněji vyznačeny na nových orientačních plánech. „Naším urgentním příjmem projde v průměru okolo sto padesáti až dvou set pacientů každý den. S nejtěžšími případy přijíždějí sanitky zdravotnické záchranné služby, ale řadu pacientů přiváží jejich příbuzní či blízcí a mnohdy může být každá minuta drahá. Dobrá navigace na toto pracoviště je proto velmi důležitá,“ podotkl Radomír Maráček s tím, že navigace na urgentní příjem je reflexní a je tedy pro řidiče dobře viditelná a čitelná i v noci.

Nemocnice zahájila koncepční změnu v příjmu akutních pacientů už v loňském roce, oddělení urgentního příjmu ošetřuje pacienty s akutní změnou zdravotního stavu napříč všemi medicínskými obory. Akutní ambulance jsou soustředěny na jedno místo do budovy 23 a lékaři z jednotlivých oborů tam pak přicházejí za pacienty, což je základní princip fungování urgentních příjmů u nás i ve světě.

 

-tz-
(foto- archiv KNTB)