Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 07 říjen 2019 09:48

Během Týdne zdraví poradí odborníci ze zlínské nemocnice, jak přestat s kouřením

Centrum pro závislé na tabáku při Plicním oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se zapojí do programu nadcházejícího Týdne zdraví. Ten se uskuteční od 7. do 13. října ve Zlíně a pořadatelem je město Zlín.


Zdravotníci ze zlínské nemocnice nabídnou zájemcům v pátek 11. října od 10 do 18 hodin v prostorách obchodního centra Zlaté Jablko na náměstí Míru možnost nechat si změřit kapacitu plic či množství oxidu uhelnatého ve výdechu. Příchozí budou moci také diskutovat s odborníky o správném postupu, jak se účinně kouření a cigaret zbavit.

Týdne zdraví se zdravotníci z krajské nemocnice zúčastnili už v loňském roce. „Zájem byl velký, u našeho stánku se zastavilo kolem dvou stovek lidí. Nejen samotní kuřáci, ale i jejich rodinní příslušníci či blízcí, kteří pro ně hledali pomoc,“ sdělila Ivana Bobovská, vedoucí Centra pro závislé na tabáku. Více k programu nadcházejícího Týdne zdraví na ZDE.

Účast v programu Týdne zdraví je další z mnoha aktivit odborníků ze zlínského centra. Před několika dny například uspořádali přednášku pro pacienty Psychiatrické nemocnice Kroměříž, kterým přiblížili problematiku závislosti na tabáku a její léčbu. Pravidelně se také připojují ke Světovému dni bez tabáku, během kterého nabízí zájemcům různá vyšetření a konzultace.

Zájemci o spolupráci se zdravotníky z Centra pro závislé na tabáku nemusí čekat na jednotlivé akce, ale mohou se objednat ke konzultaci kdykoliv během roku, a to na telefonním čísle 577 552 622.

 

-tz-