Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pátek, 08 listopad 2019 14:03

Lidé mohou obdarovat pacienty, kteří stráví Vánoce na lůžku ve zlínské nemocnici

Také letos může kdokoliv udělat dobrý skutek. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně spustila další ročník dobrovolnické akce, jejímž prostřednictvím mohou lidé zpříjemnit vánoční svátky pacientům, kteří budou zůstávat na nemocničním lůžku i během vánočních svátků.


„Prosíme všechny, kteří by chtěli pomoci našim pacientům zpříjemnit Vánoce, aby pro ně přinesli nějaký dárek. Může jít klidně i o drobnost. Podle našich zkušeností udělá pacientům velkou radost jakákoliv maličkost, důležité je vědomí, že si na ně někdo vzpomněl. Strávit nejkrásnější svátky v roce v nemocnici si nikdo nepřeje a naším cílem je, aby je i naši pacienti prožili příjemně,“ vzkázala Michaela Schneider, vedoucí Dobrovolnického centra zlínské nemocnice.


Zájemci mohou dárky v rámci akce Dobrý skutek nosit až do 19. prosince do budovy 26 zlínské nemocnice, kde je mohou odevzdat v 6. patře v kanceláři 626 vždy od pondělí do pátku v čase od 8 do 15 hodin. Pokud by chtěl někdo přijít v jiný termín, je možné si jej domluvit individuálně na telefonním čísle 776 209 307.


Darovat je možné celou řadu věcí. „V loňském roce lidé nejčastěji přinášeli hygienické a kosmetické prostředky, například mýdla, kartáčky na zuby, zrcátka, sprchové gely nebo šampóny. Hodně zastoupeny byly také stolní hry, psací potřeby, knihy a křížovky. Všechny dárky naši pacienti přivítali, a stejný výběr by jistě udělal radost i během letošních Vánoc,“ nepochybuje Michaela Schneider.

V roce 2018 měla akce Dobrý skutek u veřejnosti velký ohlas. Pro pacienty se sešlo cca 350 dárků.

 

-tz-