Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
úterý, 11 únor 2020 20:54

Ševci Fans podpořili Plicní oddělení částkou 15 600 korun

Hokejoví fanoušci z iniciativy Ševci Fans podpořili Plicní oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně částkou 15 600 korun. Šlo o výtěžek z aukce obrazů a také hokejového dresu bývalého vynikajícího zlínského útočníka Petra Lešky.


„Náš kamarád David se léčil s cystickou fibrózou a úspěšně podstoupil transplantaci plic. Víme tedy, jak náročnou práci mají zdravotníci na plicních odděleních a jak výborných výsledků umí dosáhnout. Rozhodli jsme se je podpořit. A protože jsme fanoušci Beranů, naši pomoc jsme zaměřili na plicní oddělení ve zlínské nemocnici,“ vysvětlil motivaci pro uspořádání aukce Pavel Běla z iniciativy Ševci Fans. „Jsme za tuto podporu velmi vděční. Jde o krásné gesto,“ prohlásil Gustáv Ondrejka, primář plicního oddělení zlínské nemocnice. „Moc si této iniciativy hokejových fanoušků vážíme. Finanční dar použijeme na zlepšení prostředí pro naše pacienty,“ doplnila Kateřina Paličková, vrchní sestra zlínského plicního oddělení.

V internetové aukci fanoušci dražili podepsaný dres Petra Lešky a dvě fotokopie obrazu, který tento stále oblíbený útočník dostal v lednu u příležitosti jeho slavnostního zařazení mezi Legendy zlínského hokeje. Největší zájem byl o dres, který zájemce nakonec získal za 11 711 korun. „Aukce byla výborný nápad a mám z jejího výsledku radost. Výtěžek poslouží dobré věci. Osobně mám akce tohoto typu rád a nikdy neváhám je podpořit,“ svěřil se sám Petr Leška.

 

-tz-
foto- archiv KNTB