Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
čtvrtek, 23 duben 2020 15:20

Fotbalové kluby Zlín a Slovácko podpoří nemocnice ve Zlíně a Hradišti

Skvělý nápad a výjimečné gesto v těžké době. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a Uherskohradišťská nemocnice oceňují nápad regionálních fotbalových klubů FC FASTAV Zlín a 1.FC Slovácko uspořádat virtuální charitativní derby. Uskuteční se v pátek 1. května v 18 hodin a výtěžek z on-line prodeje vstupenek bude rozdělen mezi jmenovaná zdravotnická zařízení.

„O fotbale se říká, že spojuje. Tento případ to potvrzuje. Spojil dva velké sportovní rivaly a ti se rozhodli ke šlechetnému gestu, kterého si velmi vážíme. Virtuální derby je skvělý nápad a jsem přesvědčen o tom, že se do akce zapojí spousta fanoušků, a nejen jich,“ nepochybuje Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic založených Zlínským krajem a ředitel Krajské nemocnice T. Bati.

Virtuální charitativní derby (plakát- archiv KNTB)

 

Podle Petra Sládka, ředitele Uherskohradišťské nemocnice, přináší současná komplikovaná doba výjimečná gesta a nevšední příběhy. „Tento je jedním z nich. Vím, že mezi kluby z našeho města a ze Zlína existuje značná rivalita, o to více dokážu ocenit to, že spojily své síly ve prospěch nás, zdravotníků. Oběma klubům, jejich fanouškům a všem lidem, kteří se do virtuálního derby zapojí, patří naše velké díky,“ prohlásil Petr Sládek.

On-line prodej vstupenek do virtuálního fotbalového stadionu, který „vyroste“ na pomezí Zlína a Slovácka, spustily oba kluby dnes, tedy ve čtvrtek 23. dubna, v 8 hodin. Pořídit si je bude možné až do 1. května prostřednictvím klubových webů www.fcfastavzlin.cz a www.fcslovacko.cz, za cenu 99 korun. Prodej vstupenek je neomezený. „Přispět může každý dle svých možností, vstupenku tedy lze pořídit nejen pro sebe, ale také pro svou přítelkyni, manželku, rodinu a další,“ informovaly FC FASTAV Zlín a 1.FC Slovácko.

Po zakoupení přijde vstupenka majiteli e-mailem, takže ji bude mít jako památku na nevšední derby. Po skončení akce se budou z prodaných vstupenek losovat výherci hodnotných cen, které fotbalové kluby společně připravily ve spolupráci se sponzory či fotbalovými osobnostmi.

 

-tz-