Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 04 květen 2020 19:53

Mobilní hospic Strom života má novou posilu pro oblast Valašskokloboucka

Strom života poskytuje služby nevyléčitelně nemocným lidem a jejich rodinám, které se rozhodnou pečovat o své blízké doma. Cílem je umožnit lidem s nevyléčitelným onemocněním zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží. V rámci služeb poskytuje domácí hospicovou péči, poradnu pro pozůstalé, terénní odlehčovací služby, půjčovnu kompenzačních pomůcek, terénní rehabilitační a ošetřovatelské služby a kurzy pro pečující.

Co nabízíme?

  • Tým odborníků, kteří jsou speciálně vzdělaní v oblasti práce s pacienty na konci života
  • Dostupnost návštěvní lékařské a ošetřovatelské služby sedm dní v týdnu 24 hodin denně.
  • Paliativní péči, která je zaměřená na zmírnění utrpení, na léčbu bolesti, na tlumení příznaků, které nemoc provázejí, a která respektuje přání pacienta a jeho blízkých.
  • Otevřenou, pravdivou a empatickou komunikaci, podporu a doprovázení.


Komu?

  • Nevyléčitelně nemocným lidem, kteří chtějí žít a dožít doma a
  • O které jejich blízcí mohou a chtějí pečovat v závěru života doma
  • U nichž byla ukončena léčba vedoucí k vyléčení a byla doporučena léčba paliativní
  • U nichž při obvyklém průběhu nemoci lze očekávat, že mají před sebou život v řádu týdnů či měsíců

 

,,Dobrou zprávou pro občany našeho regionu je informace z Mobilního hospice Strom života, který od loňského roku poskytuje specializovanou paliativní péči v obcích našeho spádového území (Valašskokloboucko). Ke zdravotní sestřičce Monice nastoupila posila – sestřička Klára. Společně dokáží zajistit péči většímu počtu pacientů v terminálním stádiu nemoci v jejich domovech, kde chtějí se svými nejbližšími strávit poslední etapu svého života. Informace najdete na www.zivotastrom.cz, podrobné informace k přijetí pacienta na telefonním čísle: 553 038 016," uvedla L. Cmajdálková z odboru sociálních věcí Valašské Klobouky.

 

-tz-