Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 22 červen 2020 22:00

MUDr. Adéla Maňáková - Vítězství nám zase proklouzlo mezi prsty....

Los rozhodl, že jsou opět druhé. Těžko uvěřitelná náhoda potkala Dagmar Studýnkovou a Adélu Maňákovou, lékařky Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, při vyhlašování výsledků letošní motivační kampaně Do práce na kole. Stejně jako v roce 2019 měly šanci na vítězství v kategorii Týmová pravidelnost. A stejně jako loni los rozhodl, že skončily druhé.


„Co se stalo je zvláštní. Ale bereme to s humorem. Možná prostě máme štěstí v lásce,“ okomentovala výsledek losování Dagmar Studýnková. Šanci na vítězství v kategorii Týmová pravidelnost mělo letos 35 týmů soutěžících ze Zlína a Otrokovic, o 13 více než loni. Během května totiž jejich členové nepoužili k dopravě do zaměstnání ani jednou dopravní prostředek s motorem. Organizátoři z projektu Auto*Mat Praha tyto situace řeší losováním. „Nevěřily jsme, že bychom mohly být znovu druhé. A hned poté jsme nevěřily, že nám vítězství zase proklouzlo mezi prsty,“ vzpomínala s úsměvem na vyhlášení výsledků Adéla Maňáková.

lékařky Adéla Maňáková a  Dagmar Studýnková startují pod názvem Mudříci
(foto: archiv KNTB)


Vyhrát se pokusí lékařky ze Zlína, které v kampani startují pod názvem Mudříci, hned v příštím roce. Už proto, že jsou pokaždé velmi blízko. Při svých čtyřech účastech dosáhly v Týmové pravidelnosti třikrát na druhé místo, jednou byly třetí. A věří, že za rok se bude soutěžit opět za normálních podmínek neovlivněných koronavirem. „Letos to bylo opravdu jiné. Ale na jiný pracovní režim i roušky jsme si rychle zvykly. Účast v soutěži nám tato opatření nijak nezkomplikovala. Ostatně, my na kole nebo koloběžce jezdíme do práce pořád, i mimo tuto kampaň,“ konstatovala Dagmar Studýnková.

Zaměstnanci krajské nemocnice byli letos velmi aktivními účastníky kampaně, kromě Mudříků je jí zúčastnily další tři týmy. Početné zastoupení měla i Uherskohradišťská nemocnice, za kterou soutěžily tři týmy. Dva z nich měly, stejně jako Mudříci, šanci stát se celkovým vítězem kategorie Týmová pravidelnost, ale ani jim los nepřál. „Sice jsme žádnou cenu nevyhrály, ale těší nás účast a v jízdě na kole do práce budeme i nadále pokračovat,“ vzkázaly i za své kolegy Pavla a Lenka z týmu s názvem Uherskohradišťská nemocnice.

 

(tz)

 

 

 

reklama