Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 26 duben 2021 22:16

Ve zlínské PSG aréně bylo otevřeno velkokapacitní očkovací centrum

Ve zlínské PSG aréně byl v pondělí 26. dubna zahájen provoz velkokapacitního očkovacího centra. Z počátku zde budou zdravotníci očkovat proti onemocnění covid-19 okolo 600 osob denně, v budoucnu by se měla kapacita zvýšit na dvojnásobek. Zlínské velkokapacitní očkovací centrum bude v provozu 12 hodin denně 7 dní v týdnu.velkokapacitní očkovací centrum (foto: Jiří Balát)


PSG arénu navštívil ráno hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a náměstkyně Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví. „Tým Krajské nemocnice T. Bati odvedl kus práce na zprovoznění očkovacího centra. Věřím, že větší prostory ocení jak zdravotníci a personál nemocnice, tak občané, kteří se sem půjdou naočkovat. Během května a června očekáváme větší dodávky vakcín do Zlínského kraje a očkovací centra pro nás budou hlavním pilířem pro očkování,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Velkokapacitní očkovací centra jsou zprovozněna také v Kroměříži na tamním Výstavišti a ve Vsetíně ve víceúčelové hale Na Lapači. Celkem je ve Zlínském kraji v provozu 8 očkovacích míst.

 

(tz)

 

 

 

 

 reklama