Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
úterý, 28 září 2021 21:24

Podpořte zlínskou onkologii! Říjen je tradičně zasvěcen boji s rakovinou prsu

Podpořte zlínskou onkologii! Říjen je již tradičně zasvěcen akcím, které podporují boj s rakovinou prsu a s tím spojenou osvětu. Letos se do kampaně, jejímž neodmyslitelným symbolem se po celém světě stala růžová stužka, zapojí také Obchodní dům Zlín. Výtěžek z akce Růžový říjen obdrží onkologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB), které ho použije na pořízení ultrazvuku na zavádění nitrožilních vstupů, jenž usnadní podávání léčby a výživy pacientům.

„Moc si této iniciativy vážíme. Každá akce, která podporuje boj s rakovinou, má smysl. Některou z forem rakoviny onemocní v České republice v průběhu života každý třetí člověk. Rakovina prsu patří u žen mezi nejčastější a mezi nejzhoubnější. Podpora výzkumů, dalších možností léčby i investice do stávajících onkologických center jsou proto velmi důležité. O onkologických onemocněních a jejich screeningu by se mělo co nejvíce mluvit, protože včasný záchyt rakoviny může pomoci zachránit mnoho životů,“ vzkázala Markéta Pospíšková, primářka onkologického oddělení Baťovky.

V rámci nadcházející akce věnuje Obchodní dům Zlín z každého říjnového nákupu, který se uskuteční v jeho prodejnách, korunu na transparentní účet ve prospěch KNTB. „Mimo tuto možnost budou moci zájemci přispět na účet také přímo, a to platbou přes QR kód nebo převodem,“ sdělila manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

Růžový říjen doprovodí řada aktivit. Tou nejviditelnější bude nasvícení budovy Obchodního domu na růžovo ve spolupráci se společností ROBE Lighting, výrobcem profesionální světelné techniky z Valašského Meziříčí, a to po celý první týden od 1. do 7. října. „V den zahájení, tedy 1. října, jste také zváni od šesti hodin večer na úvodní happening ve spolupráci s Radiem Zlín, který doprovodí světelná show a hudební vystoupení,“ doplnila Soňa Ondřejová. Program nabídne také filmové projekce ve spolupráci s KofoKinem v Galerii Desítka, nebo přednášky na témata související s rakovinou, které zrealizuje Baťovka. Jejich termíny i místa konání budou zveřejněny v nejbližších dnech.


V souvislosti s nadcházející akcí apeluje KNTB na veřejnost, aby se snažila co nejvíce eliminovat hrozbu onemocnění, ať již rakovinou nebo jinou chorobou. Důležité je proto:

• Provádějte samovyšetření prsů a varlat!
• Prohlížejte si svoji kůži!
• Choďte na preventivní prohlídky - gynekologické, zubní atd.!
• A NEZAPOMÍNEJTE na screeningové programy: 45 let mamografie, 50 let kolonoskopie/vyšetření stolice

 

(tz)

 

 

 

 

 reklama