Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 22 listopad 2021 22:24

Vojáci poskytují v KNTB účinnou pomoc

Janu Rábelovi se v posledních dnech zcela změnil život. Neplní vojenské úkoly a povinnosti u 73. tankového praporu v Přáslavicích u Olomouce, ale stará se ve zlínské nemocnici o pacienty s onemocněním covid-19. A to jak při denních, tak i nočních službách.


„Polohuji pacienty, pomáhám s jejich hygienou, připravuji pokoje a nápoje. Těch povinností je hodně a mě tahle práce naplňuje,“ svěřil se Jan Rábel, který je velitelem čtyřčlenného oddílu z Přáslavic, který pomáhá v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně od čtvrtka minulého týdne.


Práce na covidovém oddělení není pro tohoto desátníka žádnou novinkou. Při předchozí vlně tohoto onemocnění pomáhal v nemocnicích v Bohumíně a Novém Jičíně. Když zdravotnická zařízení začala znovu žádat Armádu České republiky o pomoc se zvládáním rychle narůstajícího počtu pacientů, hned se přihlásil. „Vnímám, že jsem tady potřebný. A moc se líbí kolektiv, ve kterém pracuji. Okamžitě mě přijal za svého člena,“ pochvaluje si vztahy na covidovém oddělení na ARIM II, na které byl zařazen.

Jan Rábel pomáhá v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně (foto: KNTB)


Čtyři vojáci představují pro Baťovku účinnou pomoc. Personálu je kvůli nemocnosti a karanténám nedostatek a každá ruka, která umí pomoci s péči o často nemohoucí pacienty je vítaná. „Jsme za pomoc Armádě ČR opravdu vděční. A moc chválíme vojáky, které k nám poslali, jsou opravdu šikovní a ochotní. Dokáží zvládat povinnosti, které vykonávají sanitáři. Jsou pro nás velkou pomocí,“ vzkázala Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče v KNTB. Čtveřice vojáků bude v KNTB pomáhat s covidovými pacienty do 2. prosince, poté by je mělo nahradit dalších deset příslušníků Armády České republiky.

 

(tz)

 

 

 reklama